کتاب در آمدی بر موانع توسعه سیاسی در اندیمشک

توسعه سیاسی در اندیمشک

❇️معرفی کتاب در آمدی بر #موانع_توسعه_سیاسی_در_اندیمشک
تالیف #احمد_هیکیتوسعه سیاسی در اندیمشک

✅این اثر با تاکید بر بعد سیاسی توسعه سعی دارد موانعی موجود بر راه توسعه سیاسی را شناسایی کند.

✅نویسنده کتاب با تجربه ارائه بیش از ۱۳ عنوان مقاله در کنفرانس های بین المللی در علوم اجتماعی توانسته است گامی مهم در حوزه تبیین مفهوم توسعه سیاسی و‌موانع آن بردارد.

✅جلد اول این کتاب با بررسی بیش از ۱۴۰ منبع که تا پیش از انتشار این اثر در حوزه توسعه سیاسی و موانع آن مطالبی نگاشته اند می تواند در غنای ادبیات توسعه در ایران موثر باشد.

✅از این رو مطالعه این کتاب برای علاقه مندان به علوم اجتماعی خصوصا مباحث توسعه و توسعه سیاسی می تواند جالب باشد.

✅نگارنده این اثر پس از بررسی مفهوم توسعه ، توسعه سیاسی و نظریات مربوط به آنها برخی از موانع توسعه سیاسی از دیدگاه سایر اندیشمندان را بررسی می‌کند و پس از آن به موانع توسعه سیاسی در اندیمشک می پردازد.

✅با رسیدن کتاب به فصل موانع توسعه سیاسی در اندیمشک نویسنده با اذعان به اینکه تاکنون در حوزه علوم اجتماعی پژوهش های درخور توجهی در اندیمشک صورت نپذیرفته معتقد است یکی از مهمترین دلایل این عدم توجه کم کاری پژوهشگران علوم اجتماعی در این شهرستان است . مولف در ادامه می افزاید خلا پیشینه پژوهش در اندیمشک کار برای هرنوع تحقیق علمی بسیار دشوار می کند ولی از طرفی این خلا را با توجه به تکثر قومی اندیمشک یک فرصت نیز می داند. وی در ادامه با مطرح کردن این سوال که آیا ما در اندیمشک پژوهشگر به معنای واقعی آن داریم یا نه؟یکی دیگر از دلایل عدم توجه به تحقیقات علوم اجتماعی در اندیمشک را مطرح می کند.

✅بی توجهی مراکز آموزشی این شهرستان به اهداف تعیین شده یکی دیگر از دلایل عدم توفیق شهرستان اندیمشک در تحقیقات علوم اجتماعی است .

✅نویسنده در ادامه به یک بررسی جمعیت شناختی می پردازد. او در پاسخ دادن به سوال چه کسانی در اندیمشک زندگی می کنند؟ به دنبال این است که مشخص کند اصولا موانع توسعه سیاسی در میان چه جمعیتی را قرار است عنوان کند.

✅برای پاسخ گویی به سوال مذکور یک دسته بندی کلی از کتابهایی که در عنوان یا موضوع به اندیمشک پرداخته اند را ارائه می دهد. لیست ۲۹ عنوان کتاب در چهار دسته تاریخ اجتماعی ، ادبیات ، جنگ تحمیلی و فرصت های گردشگری تقسیم می شوند.

✅در بخش جمعیت شناختی گزارش سرشماری سالهای ۱۳۳۵ تا ۱۳۹۰ برای اولین بار مورد واکاوی قرار گرفته است. نویسنده معتقد است یکی از منابع دسته اول برای پاسخگویی به سوال چه کسانی در اندیمشک زندگی می کنند؟ در این گزارش ها قابل دسترسی است.

✅در پایان این کتاب نویسنده با بیان این نکته که هر فردی از منظر خود و با توجه به امکانات موجود به تعریف پدیده های اجتماعی می نشیند معتقد است موانع توسعه سیاسی در اندیمشک به تعداد کسانی که می توانند در این حوزه اظهار نظر کنند متفاوت است. به همین جهت در این کتاب با فرض اینکه توسعه سیاسی امری لازم در نظام های سیاسی مردم سالار است و در اهداف اعلامی از سوی نظام های سیاسی این توسعه مد نظر قرار گرفته شده موانعی بر سر راه رسیدن به نقطه مطلوب وجود دارد که در مورد این موانع در اندیمشک با بسط بیشتری در جلد دوم این کتاب بحث و بررسی صورت خواهد گرفت.

✅لازم به ذکر است این کتاب به شابک ۹۷۸ -۶۰۰-۸۰۶۱-۳۷-۳ در ۱۰۰۰ جلد توسط انتشارات سناگستر به چاپ رسیده است. آدرس ثابت کتابشناسی این اثر در لینک زیر قابل مشاهده می باشد.
http://opac.nlai.ir/opac-prod/bibliographic/4269989

✅جهت تهیه کتاب می توانید از ساعت ۱۵ تا ۲۰ با شماره ۰۹۳۰۷۲۹۷۵۹۴ تماس حاصل فرمایید.

✏️ #احسان_آریا_دوست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *